کربوکسی تراپی یا مزوتراپی ؟| کدامیک برای شما مناسب تر است؟

کربوکسی تراپی یا مزوتراپی ؟

کربوکسی تراپی یا مزوتراپی ؟
کربوکسی تراپی یا مزوتراپی ؟

با سلام به همه ی کاربران عزیز که به سلامت و زیبایی خود اهمیت می دهید. از این که ما را انتخاب می کنید بسیار سپاس گزاریم. مطلبی که برای شما گردآوری کرده ایم، پاسخی است برای افرادی که از خود می پرسند، کربوکسی تراپی یا مزوتراپی ؟ کدامیک برای من مناسب تر است. اصلا می دانید که این روش های درمانی چه روندی دارند و مزایای آنها چیست؟ خوب در ادامه ما شما را بیشتر با این دو روش آشنا خواهیم کرد! این که شما هنگام اقدام به یک روش درمانی، بدانید که کدامیک متناسب با سیستم بدنی شما می باشد، از اهمیت بسیار بالایی برخوردا است. زیرا هم به نتیجه ی مطلوب تری خواهید رسید و هم از بروز هرگونه عارضه جلوگیری خواهید کرد. پس با خواندن این مطلب، درست، به جا و با برنامه ریزی برای سلامتی خود هزینه کنید.

سلامت و زیبایی خود را دوست داشته باشید و از همین الان یک تصمیم جدی و درست بگیرید. آیا تا به حال به هزینه هایی که از گذشته تا به امروز برای خرید کرم پودر، پودر های آرایشی، کانسیلر ها و مواد آرایشی کرده اید فکر کرده اید؟ فقط برای اینکه پوست خود را صاف و بی عیب جلوه دهید! آیا برای شما هم پیش آمده که هزینه های زیادی را برای داشتن اندامی مناسب کرده باشید؟ پس چرا به فکر راه حلی اساسی تر نباشیم؟ آیا بهتر نیست این هزینه ها را صرف جوانسازی عمیق پوست خود و یا درمان های اساسی کنید، تا دیگر نیازی به لوازم های آرایشی و … نداشته باشید. اگر دلتان می خواهد که درمان های نوین پزشکی را امتحان کنید، ما در برای شما مزایای آنها را آورده ایم تا به راحتی بتوانید برای خود و هزینه هایی که قرار است بپردازید، تصمیم بگیرید.

فرق کربوکسی تراپی با مزوتراپی

فرق کربوکسی تراپی با مزوتراپی
فرق کربوکسی تراپی با مزوتراپی

اغلب درباره انتخاب کربوکسی تراپی یا مزوتراپی ، سردرگمی هایی برای افراد به وجود می آید. پاسخ این است که: کربوکسی تراپی از نظر روش ، شرایطی که درمان می کند و نتایج آن بسیار شبیه به مزوتراپی است ، اما روش واقعی دریافت نتایج متفاوت است. در انجام کربوکسی تراپی، سوزن های بسیار طریف مزوتراپی مورد استفاده قرار می گیرند. اما در مزوتراپی ترکیبی از ویتامین ها، آنزیم ها و … تزریق می شود، اما در کربوکسی تراپی، گاز کربن دی اکسید تزریق می شود. همچنین مواد مزوتراپی، به عمق بیشتری از زیر پوست تزریق می شود، درصورتی که گاز کربن دی اکسید، به لایه ی زیر جلدی پوست تزریق می گردد.

کربوکسی تراپی چگونه است؟

کربوکسی تراپی چگونه است؟
کربوکسی تراپی چگونه است؟

مانند مزوتراپی، این روش بسیار سریع و راحت بوده و هیچ دوره ی نقاهتی ندارد. گاز کربن دی اکسید سبب بهبود روند گردش خون می گردد. این روش اثرات متفاوتی مانند: بهبود رنگ پوست، بهبود سلولیت های بدن و کاهش دادن چربی ها دارد. روش کربوکسی تراپی دو فرایند کار متفاوت دارد. در مرحله ی اول، سلول های چربی را ضعیف تر و شکننده تر می کند. در مرحله ی دوم، دی اکسید کربن موجب باز تر شدن رگ های خونی و اکسیژن رسانی به آن می گردد. این میزان اکسیژن موجود در پوست را افزایش می دهد و همچنین باعث کاهش میزان کاهش چربی می شود.

این روش به طور کلی برای کسانی که مایل به دستیابی به برخی از مزایای لیپوساکشن هستند اما بدون اینکه تحت عمل جراحی تهاجمی قرار بگیرند مفید است. نتایج کلی به دست آمده از کربوکسی تراپی ، کاهش تعداد سلولهای چربی و همچنین ظاهر پوستی بهتر است.

فواید کربوکسی تراپی

فواید کربوکسی تراپی
فواید کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یا مزوتراپی ، مزایای درمانی بسیار زیادی دارند. از جمله مزایای کربوکسی تراپی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • کاهش مقدار چربی در یک منطقه موضعی (این کار می تواند بطور مستقل یا همراه با لیپوساکشن انجام شود).
 • ریزش مو (آلوپسی).
 • بهبود خاصیت الاستیته پوست( قابلیت ارتجاعی)
 • شرایط پزشکی مانند زخم های پوستی ، شریان های مرتبط با دیابت یا اختلال نعوظ.
 • بهبود ظاهر سلولیت
 • زخم هایی که نتیجه آکنه دارند را از بین می برد.
 • کاهش چین و چروک های پوستی
 • درمان تیرگی اطراف چشم

چند جلسه کربوکسی تراپی لازم است؟

چند جلسه کربوکسی تراپی لازم است؟
چند جلسه کربوکسی تراپی لازم است؟

همانند مزوتراپی ، برای رسیدن به نتایج مطلوب ، شما نیاز به انجام چندین جلسه کربوکسی تراپی دارید. شباهت دیگر از نظر این مسئله این است که تعداد دقیق جلسات مورد نیاز بستگی به فرد بیمار و وضعیت مورد نظر برای رفع آنها دارد.

به طور کلی ، اگر به منظور کاهش چربی تحت کربوکسی تراپی قرار بگیرید ، حدود هشت تا ده جلسه لازم است. فواصل بین این جلسات توسط پزشک متخصص تعیین می گردد.

اگر کربوکسی تراپی را به منظور بهبود سلولیت ها انجام می دهید، به 6 الی 10 جلسه درمانی نیاز دارید که در فواصل 1 الی 2 هفته از هم انجام می گیرند. علاوه بر این ، برای بهبود سلولیت ، ممکن است شما مایل به تکمیل درمان کربوکسی تراپی با تکنیک های دیگر مانند ماساژ VelaSmooth باشید.

اگر برای کاهش چین و چروک های پوستی و بهبود خاصیت ارتجاعی و یا کششی پوست این درمان را انجام می دهید، 4 الی 8 جلسه نیاز دارید. فاصله ی بین جلسات 1 ماه می باشد.

مزوتراپی چگونه انجام میشود؟

مزوتراپی روشی است که در آن از تزریق ترکیبی از آنزیم ها، ویتامین ها، عصاره های گیاهی و هورمون ها استفاده می شود. تزریق از طریق سوزن های بسیاز نازک و ظریف مزوتراپی انجام می گیرد. این روش بسیار ایمن و راحت می باشد. مانند هر روند درمانی پزشکی دیگر نیز، مزوتراپی توسط پزشک متخصص پوست، زیبایی و یا داروساز مجرب در این زمینه انجام می گیرد.

فواید مزوتراپی

فواید مزوتراپی
فواید مزوتراپی

از مزایای مزوتراپی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • چربی هایی را در مناطقی مانند معده ، ران ، باسن ، پاها ، بازوها و صورت از بین ببرید.
 • سلولیت را کاهش دهید.
 • چین و چروک ها و خطوط پوستی را محو کنید.
 • پوست شل را محکم کنید.
 • رنگدانه پوست را روشن کنید.
 • آلوپسی را درمان کنید ، شرایطی که باعث ریزش مو می شود.
 • درمان تیرگی اطراف چشم

در این روش از سوزن های بسیار ریز استفاده می شود تا یک سری از تزریق ها به لایه میانی (مزودرم) پوست منتقل شود. ایده مزوتراپی این است که موارد اساسی مانند گردش خون ضعیف و التهاب که باعث آسیب پوست می شود را اصلاح می کند.

چند جلسه مزوتراپی لازم است؟

چند جلسه مزوتراپی لازم است؟
چند جلسه مزوتراپی لازم است؟

تعداد جلسات مورد نیاز مزوتراپی، به هدف افراد از درمان و واکنش بدن افراد نسبت به درمان بستگی دارد. اما به طور معمول هر فرد برای به دست آوردن نتیجه ی مطلوب از درمان، به 7 الی 10 جلسه ی درمانی در فواصل زمانی معین، نیاز دارد. فواصل زمانی بین هر جلسه ی درمانی، توسط پزشک متخصص برای شما تعیین می گردد.

هزینه ی کربوکسی تراپی یا مزوتراپی

هزینه ی کربوکسی تراپی یا مزوتراپی

امروزه با توجه به اینکه روز به روز به تعداد افرادی که روش های نوین پزشکی را برای از درمان های مختلف مانند: جوانسازی پوست، لاغری، رفع سلولیت و …. خود انتخاب می کنند، افزوده می شود، مراکز پوست و زیبایی بسیاری نیز در حال ارائه ی خدمات کربوکسی تراپی و مزوتراپی به افراد هستند که هرکدام از آنها از مواد های درمانی و دستگاه های متفاوتی استفاده کرده و با توجه به موقعیت مکانی و میزان شناخته شدنشان، مبالغ متفاوتی را از افراد دریافت می کنند. اما باید بگوییم که نباید قیمت ها را راهنمای انتخاب مرکز زیبایی قرار دارد. چه بسا مراکزی وجود دارند که برای جذب مراجعین بیشتر و شناخته شدن از افراد هزینه های بسیار کمی را دریافت می کنند اما به دلیل عدم تجربه ی کافی، ممکن است که به پوست افراد آسیب وارد کنند. از طرفی نیز همانطور که در بالاتر به آن اشاره کرده ایم، برای مثال مراکزی وجود دارند که به دلیل داشتن موقعیت مکانی خوب، از افراد هزینه های بالایی دریافت می کنند در صورتی که ممکن است آنگونه که باید تجربه و کیفیت لازم را نداشته باشند.

مرکز زیبایی و پوستی که ما به عنوان بهترین مرکز در اصفهان به شما معرفی کرده ایم، با کادری مجرب و حرفه ای می توانند خدمات درمانی را به بهترین نحو به شما ارائه دهند. این مرکز منصفانه ترین و معقول ترین هزینه های را از مراجعین عزیز خود دریافت می کند تا همه ی افراد با بتوانند به این درمان دسترسی داشته باشند و از نتیجه ی درمان خود لذت ببرند.

ترکیب کربوکسی تراپی و مزوتراپی تبادل نظر

ترکیب کربوکسی تراپی و مزوتراپی تبادل نظر
ترکیب کربوکسی تراپی و مزوتراپی تبادل نظر

یکی از مواردی که امروزه بسیار در میان افراد بسیار رایج شده است، استفاده از برخی از سایت های مجازی و یا استفاده از تجربیات یکدیگر، به هر روشی می باشد، که در آن افراد، به تبادل نظر درباره موضوعات مختلف پزشکی، زیبایی و دیگر موضوعات می پردازند. برای مثال، سعی می کنند تا مراکزی را که از دیدگاه خودشان خوب است، متخصصان، روش های خانگی و …. را به دیگر افراد معرفی کنند. اما دانستن این نکته بسیار ضروری است که، شما افراد کاربر در این سایت ها را نمی شناسید و همچنین ممکن است که سلیقه، میزان حساسیت، تیپ بدنی، واکنش بدن شما نسبت به درمان، دیدگاه و هدف شما برای درمان های پوستی  و یا هر اقدام دیگری با آن ها بسیار تفاوت داشته باشد. از این رو، اطمینان به این سایت ها و راهنما قرار دادن آنها، می تواند نتایج زیان باری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل، پیشنهاد می کنیم تا از افراد مجرب و متخصصان وارد به این امر، مشورت بخواهید.

مرکز پوست در اصفهان

اگر برای جوانسازی پوست، انتخاب و انجام کربوکسی تراپی یا مزوتراپی به دنبال یک مرکز معتبر پوست و زیبایی، برای انجام این کار هستید، ما برای شما پیشنهادی داریم. پیشنهاد ما به شما مرکز پوست و زیبایی معتبری واقع در اصفهان می باشد، که دارای تیم پزشکان متخصص و حرفه ای، پرسنلی مجرب و خوش برخورد، محیطی کاملا بهداشتی، آرام و دارای تمامی استاندارد های یک مرکز درجه یک، آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم می باشد. و با این حال، معقول ترین و منصفانه ترین هزینه را برای انجام همه ی خدماتی که ارائه می دهند، از مراجعین خود دریافت می کنند. و لازم به ذکر است که تنها هدف و اولویت این مرکز، رضایت مراجعین محترم آن می باشد. برای دریافت مشاوره، اطلاعات و تماس با این مرکز اینجا کلیک کنید.

امیدواریم مطلبی که برای شما گردآوری کرده ایم، برایتان مفید واقع شده باشد!

لینک منبع خارجی1

لینک منبع خارجی2

لینک منبع خارجی3

مترجم و نویسنده: مهدیه ستاری

مرکز زیبایی دکتر مهسا سعیدیان

اصفهان، دروازه شيراز (میدان آزادی) جنب بانک اقتصاد نوین، ساختمان آزادی، بلوک B طبقه اول واحد 14

03131339393
09103498783

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا